Realitní asistent jako Vaše opora

KLIKNI –  Odkazy na zajímavé články a názory odborníků na realitní trh

Jmenuji se Kamil Žárský. Zprostředkováním prodeje a nákupu nemovitostí a jejich pronájmem se profesionálně zabývám od počátku roku 2001. V oblasti pronájmu jsem navíc přes 5 let vykonával pro své klienty správu nemovitostí. Za tu dobu disponuji bohatými praktickými zkušenostmi.

assistantV letech 2008 až 2010 jsem úspěšně absolvoval rekvalifikační akreditovaný kurz oceňování nemovitostí. Nabyté vědomosti spolu s dlouholetou praxí mi umožňují fundovaně posoudit každou konkrétní nemovitost, zjistit její aktuální technický stav, její přednosti či slabší stránky, a co je nejdůležitější, správně stanovit její tržní cenu. Stanovení tržní ceny je alfou a omegou práce realitního profesionála, protože prodávajícímu přináší maximální výnos a kupujícímu naopak nezanedbatelnou úsporu finančních prostředků.

Trh s nemovitostmi se neustále vyvíjí, jde kupředu a svou flexibilitou koresponduje s potřebami prodávajících i kupujících. Svým klientům i široké veřejnosti proto doporučuji najímat si pouze profesionály, kteří se v trhu dobře orientují, znají potřeby, myšlení i důsledky chování různých zainteresovaných zájmových skupin.

V současné době patří mezi další důležité složky práce realitního profesionála předprodejní a prodejní marketingové operace, založené na dobře zacíleném homestagingu, profesionálních fotografiích a videoklipech, pečlivě sestavených prodejních textech, online a offline inzertních technikách.

Naprostou samozřejmostí je bezpečný převod nemovitosti založený na kvalitním právním servisu a doprovodné služby jako např. zpracování znaleckého posudku, zajištění PENB (průkaz energetické náročnosti budov), účast na předávání nemovitostí či online vyplnění daňového formuláře.

Co Vám nabízím:

1. Osobní konzultaci

Kdykoliv budete potřebovat poradit, nebo chtít znát můj názor na vývoj realitního trhu, nebo jakýkoliv aspekt spojený s realitní činností, kupříkladu protože si nejste jisti, zda prodáváte či kupujete nemovitost dobře, zda je kupní cena nadhodnocená nebo naopak podhodnocená, zda-li na Vás nečekají nějaké nepředvídané situace nebo úskalí v podobě různých komplikací, faktických a právních vad nemovitosti atp., jsem připraven Vám pomoci a navrhnout nejvhodnější řešení situace. Konzultace poskytuji jak pro kupující, tak i pro prodávající.

images

Prvních 30 minut konzultace v naší kanceláři je zdarma, každých dalších 30 min. účtujeme 300,- Kč. Pokud usoudíte, že Vám konzultace potřebnou informaci pro Vaše správné rozhodnutí nepřinesla, neplatíte nic. Pokud požádáte o konzultaci v místě nemovitosti, dovolíme si k tomu účtovat smluvní cenu za dopravu osobním automobilem.

2. Spolehlivý prodej nemovitosti

Uvažujete o prodeji nemovitost a přemýšlíte jakou variantu prodeje zvolit? Můžete prodávat sami bez zprostředkovatele, nebo oslovit jednu či více realitních kanceláří. Jste si jistí, že je tou nejvhodnější a nejbezpečnější cestou prodávat Vaší nemovitost přes více kanceláří?

images

Při prodeji nemovitosti bez zprostředkovatele je zapotřebí kalkulovat s několika důležitými aspekty, které můžou výrazně ovlivnit její úspěšnost.

Dovedete fundovaně analyzovat informace o Vaší nemovitosti a správně stanovit prodejní cenu, nebo se alespoň rozumně přiblížit k její tržní hodnotě? Víte jakým způsobem a kde propagovat a nabízet svoji nemovitost? Myslíte, že stačí prezentovat nemovitost s nekvalitními fotografiemi, nebo dokonce bez nich? Víte jak správně napsat text, aby oslovil kupující v silné konkurenci prodávajících?

Už víte, co budete dělat, když se ozve zájemce, jak mu představíte nemovitost, co mu vychválíte, a jak budete vystupovat? Nebo si myslíte, že mu něco málo zatajíte? Co když to může mít vliv na platnost uzavřené koupě? Rozpoznáte vážného zájemce o koupi od realitního turisty nebo v tom horším případě tipaře-zloděje?

Položte si tyto a podobné otázky, a pokud si nebudete jisti, jsem Vám kdykoliv k službám. Doporučuji situaci nepodceňovat. Kolikrát za život budete něco podobného prodávat? A mohli byste přijít zbytečně o dost peněz.

Ještě upozorňuji na jedno důležité úskalí, které Vám může znepříjemnit život. V realitní branži se bohužel vyskytuje spousta nekorektních realitních kanceláří, jejichž tzv. makléři Vám okamžitě začnou zvonit na domovní zvonek a zaklínat se čertem, ďáblem, jak Vám okamžitě nepřivedou kupujícího, že Vám nemovitost prodají lépe a výhodněji apod., jen aby se dostali ke zprostředkovatelské smlouvě. Pokud možno exkluzivní. Nedbejte, a slušně je vyhoďte. Jsou to neschopní obchodníci, kteří nemají představu o marketingových nástrojích a cílí na důvěřivé lidi.

3. Asistenci při koupi nemovitosti

Rozhodli jste se pro koupi nemovitosti v Táboře nebo v blízkém okolí? Nebo třeba v Praze? Zvažujete pořídit si byt nebo přemýšlíte o domě? Co třeba pozemek? Počítejte s tím, že s koupi nemovitosti můžou přijít jistá rizika. Někdy nemusí být nezanedbatelná. Aby se dalo riziku, že nekoupíte právě Vy zrovna nejlépe předejít, musíte mít o kupované nemovitosti relevantní a věrohodné informace z více zdrojů. Víte z jakých zdrojů informace čerpat? Umíte posoudit technický stav a zacílit na eventuální skryté vady? Víte vše o postupu a potřebných náležitostech spojených s koupí nemovitosti? Nechcete udělat chybu pořízením nepovedené nemovitosti? Otázek kolem koupě nemovitosti není vůbec málo, ale naopak. Důležité pro Vás je zjištění, zda nemovitost, kterou jste si vybrali, není nadhodnocená. Dalším podstatnou skutečností je faktický stav nemovitosti. U těch větších, jako např. dům, je posouzení stavu složitější. Obzvlášť, když jde o nemovitost určenou k rekonstrukci. Tady Vám nepomůže žádný architekt. Na toho máte času dost. Potřebujete dobrého zedníka, který rozumí své práci. Ten Vám stav nemovitosti posoudí nejlépe. A fundovaně. S několika v této věci spolupracujeme.

aboutus

Zjištění, že na nemovitosti váznou nějaké právní vady např. v podobě plomby, služebností, zástavního práva, předkupního práva, práva nájmu nebo dokonce exekucí, je pro slabší povahy infarktovou situací. Zvláště pak, když už jste ukvapeně zaplatili nějakou zálohu na kupní cenu.   Nepříjemné je také dodatečné zjištění, že na adrese nemovitosti mají sídlo nějaké firmy, nebo jsou zde k trvalému pobytu přihlášeny fyzické osoby. Víme, jak tomu všemu nepříjemnému a nechtěnému zavčasu předejít. Máte zkušenosti s bezpečným převodem finančních prostředků při koupi nemovitosti? Pokud nemáte zcela jasno, nebojte se mě oslovit. Při obchodování s nemovitostmi se pojí řada úskalí, proto Vám nabízím vstřícný, osobní a férový přístup. Mým cílem je, aby každý klient byl s mou prací maximálně spokojen a mohl mě doporučit svým přátelům a známým.

4. Pronájem nemovitosti

Vybrat dobrého nájemníka není jednoduché. Pokud si nejste zcela jisti, nebojte se mě oslovit. Pracuji pro Vás a od Vás také očekávám za svou práci odměnu. Při roční kalkulaci obdržíte 12 nájmů a neměl by být problém mou práci zaplatit. Pokud je nájemní vztah ukončen dříve, provizi za zajištění nového nájemníka nehradíte.

images

Provizi po nájemníkovi požaduji pouze výjimečně. Nájemník hradí pronajímateli 12 měsíčních nájmů a chtít po něm třináctý, se mi jeví jako méně korektní.

V mé práci je zahrnuto nejen know how, ale též právní servis a jistota dlouhodobé spolupráce. Jakýkoliv konflikt s nájemníkem řešíme společně. Používám několik prověřených kritérií, které selektují solventního nájemníka od toho problémového. V současné době aktivně spolupracujeme se 30 vlastníky nemovitostí. S některými již více než 10 let. Funguje to.

Nezdráhejte se a kontaktujte mě!

Certifikát (oceňování nemovitostí)